loading

Adana Çukurova Fuarcılık PERSONELLER


YÖNETİM KURULU YAPISI:

Şirketimizin 13 Yönetim Kurulu Üyesi bulunmaktadır. Bu kurul üyeleri, Genel Kurul Toplantılarıyla Bir yıl süre ile seçilmektedir. Yönetim kurulumuzda Başkan ve 2 Başkan Vekili yer almaktadır. 8 Yönetim Kurulu Üyemiz Ana Hissedar Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı, 2 Yönetim Kurulu Üyemiz Adana Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB), 2 Yönetim Kurulu Üyemiz Adana Ticaret Odası (ATO) ve 1 Yönetim Kurulu Üyemiz ise Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesi tarafından Şirket Ana Sözleşmesinin 14. Maddesi doğrultusunda oluşmaktadır.


Şirket Ana Sözleşmesinin 17. Maddesi’ne istinaden; Yönetim Kurulu Ayda En Az Bir Kez toplanmaktadır. Şirket işlerinin yoğunluğundan dolayı bu sayı artmaktadır. Söz konusu toplantılarda aylık belirlenen gündem maddeleri görüşülüp karara bağlanmakta, gerçekleştirilecek fuarlar hakkında incelemelerde bulunulup, Gündem Konularına yönelik durum değerlendirilmeleri gerçekleştirilmektedir.


Şirket Yönetim Kurulu Başkanlığını; T.C Adana Valisi Sayın Süleyman ELBAN, Başkan Vekillikleri görevini ise T.C Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeydan KARALAR ile Adana Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Şahin BİLGİÇ yürütmektedirler. Şirket Yönetim Kurulu Üyelik görevlerini ise T.C Adana Vali Yrd. Sayın Muzaffer ŞAHİNER ile Bölgenin Oda, Borsa ve Birlik’lerinin Yönetim Kurulu yürütmektedirler.

Süleyman ELBAN
Süleyman ELBAN
T.C Adana Valisi
Zeydan KARALAR
Zeydan KARALAR
T.C Adana Büyükşehir Belediye Başkanı
Şahin BİLGİÇ
Şahin BİLGİÇ
A.T. B. Yönetim Kurulu Başkanı
Muzaffer ŞAHİNER
Muzaffer ŞAHİNER
ADANA VALİ YARDIMCISI
Atila MENEVŞE
Atila MENEVŞE
ATO Yönetim Kurulu Başkanı
Zeki KIVANÇ
Zeki KIVANÇ
ADASO Yönetim Kurulu Başkan
Ayhan KIZILTAN
Ayhan KIZILTAN
MTSO Yönetim Kurulu Başkanı
 Nihat Sözütek
Nihat Sözütek
Adana ESOB Yönetim Kurulu Başkanı
H.Ruhi KOÇAK
H.Ruhi KOÇAK
Tarsus TSO Yönetim Kurulu Başkanı
Bekir SÜTCÜ
Bekir SÜTCÜ
AOSB Yönetim Kurulu Başkanı
Yücel BAYRAM
Yücel BAYRAM
ATO Yönetim Kurulu Başk. Yrd.
Şeref CAN
Şeref CAN
CTO Yönetim Kurulu Başkanı
Durdu Mehmet UYGUN
Durdu Mehmet UYGUN
ÜYE