loading
9. Çukurova Kitap Fuarı, Yoğun Katılımla Açıldı
15-01-2016

9. Çukurova Kitap Fuarı, Yoğun Katılımla Açıldı

TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği İşbirliğiyle, Çukurova Fuarcılık A.Ş., Adana Valiliği ve Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Desteği ile Düzenlenen Çukurova 9. Kitap Fuarı Yoğun Katılımla Açıldı.
 
        FUARA YOĞUN İLGİ
        TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde açılan fuara Vali Mustafa Büyük, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, yazarlar, yayınevleri ile öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
        250 BİN ZİYARETÇİ BEKLENİYOR
        Fuarın açılışında konuşan TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü İlhan Ersözlü, bu yıl 9'uncusu düzenlenen ve her yıl büyüyerek devam eden fuarın 9 gün boyunca kitapseverler için açık olacağını belirterek, 250 bin ziyaretçi beklediklerini ifade etti. 
 
        TÜRKİYE’NİN İLK KİTAP ÇARŞISI
        Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de, Adana’ya Türkiye’nin ilk ‘kitap çarşısı’nı kurup, yayınevlerini ağırlamayı planladıklarını söyledi.
 
        KÜLTÜR GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAYACAK
        Vali Mustafa Büyük ise yaptığı konuşmada, fuarın Adana'nın bereketli topraklarında medeniyet ve kültür gelişimine katkı sağlayacak en önemli etkinlik olarak ortaya çıktığını söyledi.
 
        KİTAP FUARI ÜSTÜN BİR DEĞERE SAHİP
        Fuara bu nedenle özel bir değer verdiklerinin altını çizen Vali Büyük, ''Adana'da 500 bin civarında öğrencimiz var. Bu öğrencilere yönelik yıl boyunca eğitim faaliyetleri ve bazı etkinlikler gerçekleştiriliyor fakat öğrenciler için en anlamlı, faydalı ve değerli faaliyet bu kitap fuarıdır. Fuar, sadece öğrencilerimize değil, onların ailelerine ve  toplumun tüm kesimlerine bu alanın seçkin insanlarıyla karşılaşma, görüşme ve kucaklaşma fırsatı veren, eserleri ve doğrudan eser sahiplerini tanıma fırsatı veren bir etkinlik olması nedeniyle de çok anlamlı ve değerli bir hale geliyor. Bu nedenle fuar etkinliğini her şeyin üstünde bir değerde tutuyoruz. Fuarın çok verimli geçmesini temenni ediyor, tüm katılımcılarımıza hoş geldiniz diyerek, başarılar diliyorum'' diye koşuştu.
 
        ÇUKUROVA 9. KİTAP FUARI AÇILDI
        Konuşmaların ardından Vali Mustafa Büyük ve diğer protokol üyeleri tarafından Çukurova 9. Kitap Fuarı’nın kurdelesi kesilerek açılışı yapıldı.
 
        STANDLARI GEZEREK, KİTAP OKUMALARINI TAVSİYE ETTİ
        Vali Mustafa Büyük, açılışın ardından stantları gezerek, yayınevlerinin yetkililerinden yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Fuara yoğun ilgi gösteren öğrencileri ile de sohbet eden Vali Mustafa Büyük, onlara geleceklerine daha iyi hazırlanmaları konusunda çok kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.
 
        KÜLTÜR ETKİNLİKLERİ VE İMZA GÜNLERİ
        70 Kültür etkinliğinin düzenleneceği ve çok sayıda yazarı, şairi ve çizerin katılacağı fuarda imza günleri de düzenlenecek.
 
        250 YAYINEVİNİN BULUNDUĞU FUAR 17 OCAK’TA KAPANACAK
       250 yayınevinin katıldığı 9. Çukurova Kitap Fuarı, 9-16 Ocak 2016 tarihleri arasında 10.00-19.30, 17 Ocak Pazar günü ise 10.00-19.00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.
       ÖNEMLİ NOT: Fuara gösterilen yoğun ilgi ve talep nedeni ile fuarımızın kapanış saati cuma ve cumartesi günleri 19.30'dan 20.30'a alınmıştır.